Chcę pomagać kobietom (i nie tylko)

By aife - 16:49

Wiecie, kiedy zaczęłam pracę nad swoim fotograficznym kursem online? Ponad trzy, cholera, lata temu. Trzy! Po kilku dniach miałam już wtedy rozpisaną całą merytoryczną część. Z czasem dorobiłam się świetnego intro do kursu, nawet sesji pokazowej, by finalnie... nic z tym dalej nie zrobić. Zabrakło mi determinacji, obycia z kamerą, a może po części i spokojnej przestrzeni, by dopiąć wszystko do końca. Dziś wiem, że wyszło mi i temu projektowi to na dobre.

Przede wszystkim bardziej skupiałam się na opowiadaniu swojej historii, zamiast na rozwiązywaniu problemów innych. Choć wiem, że w moich słowach było dużo wartościowej treści, nie była ona jednak przekazana w odpowiedni i czytelny sposób. Nic więc nie wydarzyło się bez powodu, ale czas w końcu dopiąć ten temat i wypuścić w świat to, co jest dobre i czeka na swój czas od dawna. Zdecydowałam się też na inną, prostszą formę. Będzie ona przystępniejsza i dla mnie w przekazywaniu wiedzy, jak i dla Was, by móc się z nią zapoznawać we własnym rytmie i za dużo mniejsze pieniądze.

Pod koniec 2019r. spotkałam się na jednej z najbardziej niezwykłych sesji z Anną Dymek, która - jak sama o sobie mówi - pomaga zrozumieć zwierzęta. Zdjęcia robiłyśmy pomiędzy dziko biegającymi końmi i cała ta otoczka, z jej osobą na czele, wzbudziła we mnie niesamowicie silne emocje i czułam jak otwierają się jakieś nowe drzwi w mojej świadomości. Na sam koniec sesji Ania spytała mnie nagle: "A Ty co chciałabyś robić?". Niemal od razu odpowiedziałam: "Chcę pomagać kobietom." Nie potrafię wytłumaczyć, skąd nagle wzięłam tą myśl, ale wypłynęła z najgłębszych zakamarków nieświadomości, by w końcu zostać zauważoną.

Tak, chcę pomagać kobietom i choć ten e-book nie będzie skierowany tylko do nich, wiem, że wielu z nich może pomóc. Mam doświadczenie, mam wiedzę i mam świadomość, że robienie zdjęć to mój dar, który rozwinęłam do tego stopnia, że stał się nie tylko moim źródłem utrzymania, ale przede wszystkim sposobem na upiększanie indywidualnych codzienności innych osób. To zaszczyt, to ogromne wyróżnienie i jestem za to ogromnie wdzięczna. Chcę teraz pomóc innym w odblokowaniu w sobie wielu barier, które powstrzymują ich od odnalezienia satysfakcji ze swojej twórczości.

Piszę to dla Was w ramach wstępu, deklaracji i na pewno przyda mi się od Was dobre słowo wsparcia i mały kop motywacyjny, by wszystko tym razem dopiąć na ostatni guzik. Jest to również teraz przestrzeń dla Was, byście napisali mi swoje oczekiwania, potrzeby, problemy, by ten e-book był dla Was jak najlepszym źródłem praktycznej wiedzy.


Trzymajcie mocno kciuki, a ja biorę się do roboty!
Anita


  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze