Cykl dzienny

By aife - 11:17

Małe rzeczy pochłaniają piekielnie dużo czasu. Modelowanie, szlifowanie, wypalanie, czyszczenie, polerowanie, wykańczanie. Każdy element to kilka godzin pracy. O świcie i po ciszy nocnej. Małe ziarenka sproszkowanego metalu stopniowo przekształcają się w pojedyncze egzemplarze, które zatrzymały w sobie dotyk dłoni. Niedługo trafią do nowych właścicieli, którzy przekażą im jeszcze więcej emocji i wspomnień. Dadzą nowe życie, podzielą się swoim. Tak właśnie widzę rękodzieło, nie tylko swoje. Ostatnio to mi jest najbliższe i temu poświęcam najwięcej czasu. Gdzieś tam obok leży jeszcze szkicownik, zobaczymy co i z tego wyjdzie.


Przepiękny kalendarz ze zdjęciami Indian, który dostaliśmy od Villka.


Każdy element wypala się w dwóch cyklach dochodząc do temperatury 820st. Tuż po wyjęciu pojemnika z pieca, na powierzchni wisiorków widać drobne migoczące drobinki. Magia.Moje prace można kupić w sklepie MerryMeet.Me, a o nowościach naszybciej dowiecie się przez facebooka MMM.

 • Share:

You Might Also Like

20 komentarze

 1. Przecudowne! Masz niesamowitą pasję i talent, wróżę Ci wielki sukces. Twój rysunek jest magiczny, jesteś artystką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne! Masz ogromny talent! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do talentu potrzeba wielu lat ciężkiej pracy, mam nadzieję, że kiedyś na to określenie sobie zasłużę, ale dziękuję bardzo :)

   Usuń
 3. Jejku, nie widziałam jeszcze zimy w tym roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas(Kotlina Jeleniogórska) jest już od kilku dni :)

   Usuń
 4. A ja jestem strasznie ciekawa, jak jesteś w stanie narysować w tym materiale, z którego robisz wisiory, tak drobne rzeczy:ryski, gałązki, listki. No i kolejna rzecz - kiedy następuje etap rysowania wzoru. Może uda się zamieścić jakieś zdjęcia, które byłyby odpowiedzią na te pytania?:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko odbywa sie na etapie modelowania, czyli pracy z glinką metalu, kiedy nie jest jeszcze do końca sucha, ale to też zależy dużo od projektu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcie, szczególnie to, na ktorym jest rysunek *_*

  OdpowiedzUsuń
 7. pięknie tu. oderwać się nie można od tych zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 8. przepiękne zdjęcia i cudowna biżuteria :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zima to moja ulubiona pora roku, góry są wtedy najpiękniejsze.
  Cudowne projekty ! Widać, że włożono w nie dużo pracy i serca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawa jestem ile jeszcze talentów w sobie skrywasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestes bardzo kreatywnym czlowiekiem. Do takich rzeczy trzeba miec cierpliwosc, ktorej ja nie posiadam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jesteś cudowna! Piękna wewnątrz i na zewnątrz i jeszcze taka utalentowana. Uwielbiam śledzić twoje posty. Kurczę, zazdroszczę ci odwagi w spełnianiu marzeń i tego, że wiesz dokładnie czego chcesz. Ja mam wiele pragnień, ale nie mogę się zdecydować, które jest najsilniejsze i do spełnienia którego powinnam dążyć, chciałabym móc je wszystkie spełnić na raz, przez co nie robię nic ze swoim życiem. A czas ucieka... Jak ty to robisz?
  PS biżuteria z duszą, gdybym mogła sobie obecnie pozwolić na taki zakup, nie zawahałabym się. Pozdrawiam! Stała czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń
 13. także zajmuje się rękodziełem, aczkolwiek nie wiem czy moje szycie może równać się z ogromem pracy jaki wkładasz w swoje prace. Jestem pełna podziwu!
  Pozdrawiam
  Iza

  OdpowiedzUsuń
 14. jak się robi takie rzeczy? skąd bierzesz materiały?

  OdpowiedzUsuń